Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wybrane zdjęcia AD 2014
10
Lut

Wybrane zdjęcia AD 2014

Kolejny rok za nami, a na dyskach i w pudełkach przybyło plików oraz slajdów. Tych pierwszych zdecydowanie więcej, co nie oznacza oczywiście, że slajdy poszły w odstawkę. O nie, moja Mamiya zawsze towarzyszyła mi w zeszłorocznych plenerach. Ponadto, więcej wcale nie znaczy lepiej, nieprawdaż?

Zeszły rok nie obfitował jednak w “momenty” zdjęciowe. A przynajmniej nie tyle, ile by się chciało. Dla wielu może to brzmieć jak bluźnierstwo – dwa wyjazdy fotograficzne na Islandię (zimą i jesienią), francuska Bretania, polski Bałtyk. Fakt, w kilku miejscach trochę fotografowałem. Pisze jednak o tej fotografii za miedzą – do tej prawie w ogóle się nie przykładałem. Kilka wschodów i zachodów to niewiele zważywszy na 52 weekendy w roku. Ale powiem Wam jedno – w zeszłym roku byłem okrutnie zmęczony. Tak fizycznie, po prostu. Do tego dorzućcie intensywne studnia, najmłodszego synka co nie śpi po nocach i zmianę pracodawcy po 14 latach (z mojej inicjatywy), a dopełni się obraz zmęczenia. Na zdjęcia za miedzą nie starczyło mi po prostu siły.

W starym roku udało mi się zakończyć porządkowanie małoobrazkowych slajdów – pochłonęło to o wiele więcej czasu i energii niż pierwotnie planowałem. Ale teraz całe archiwum jest posegregowane, opisane i zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych :-). No i jest dostępne na wyciągnięcie reki – szukanie slajdów przestało być uciążliwe i kłopotliwe. Więcej pisałem w postach o archiwizacji.

Inwestycje dotyczyły nie tylko slajdów – pojawił się też nowy system archiwizacji plików, o którym pisałem na stronie i wydajny komputer, który znacznie przyspieszył obróbkę zdjęć. Pakiet inwestycyjny zakończył się zakupem skanera do średniego formatu :-).

Rok 2014 nie należał za to do udanych jeśli chodzi o moje osiągnięcia w międzynarodowych konkursach fotograficznych. Wyróżnienie w Memorial Maria Luisa (drugie z rzędu) na początku roku zaostrzyło apetyt. A ten był duży – kubeł zimnej wody ze strony jury różnych konkursów się jednak przydał. Może A.D. 2015 będzie lepszy pod tym względem? Zdjęcia wysłałem albo jestem w trakcie wysyłania.

Spośród tych niewielu zdjęć, które zrobiłem wybrałem te, które szczególnie przypadły mi do gustu. Wkrótce zdjęcia ze slajdów. Zapraszam do oglądania.

Wkrótce foto opowieść z Islandii, trochę nowości w galeriach i … zapowiedź czegoś naprawdę dużego, naprawdę DUŻEGO :-)!

Tags:

3 Responses to "Wybrane zdjęcia AD 2014"

Add Comment
 1. Waldemar Szaniawski

  11 lutego 2015 at 22:15

  A “Tarka” gdzie? ;))

  Odpowiedz
  • Łukasz

   14 lutego 2015 at 11:55

   Na “Tarkę” się obraziłem :-)

   Odpowiedz
 2. Waldemar Szaniawski

  14 lutego 2015 at 13:14

  Jeżeli dobrze dedukuję to nie obrażaj się na “Tarkę”, ale na jurorów… ;))

  Odpowiedz

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności