Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wizje Natury po raz kolejny
23
Gru

Wizje Natury po raz kolejny

Jednym z corocznych świąt fotoprzyrodników w Polsce jest międzynarodowy festiwal Wizje Natury organizowany przez ZPFP. Co roku staram się w nim uczestniczyć. Jest to bowiem jedyne chyba miejsce, w którym mogę spotkać większość swoich znajomych fotografów, poznać nowych, ciekawych ludzi i pooglądać dobre fotografie. Trzy dni wypełnione intensywnymi spotkaniami.

Podczas tegorocznej edycji poznałem m.in. brytyjskiego fotografa przyrody Andy Rousa, którego albumy stoją u mnie na półce (już z autografami). Być może (na razie wszystko na to wskazuje), w 2017 roku popłynę na Południową Georgię, w ramach moich planów zbliżania się do Antarktydy :-).

Ważnym punktem festiwalu jest konkurs pokazów cyfrowych. Kiedyś był to konkurs diaporam, w którym jury oceniało przede wszystkim trzeci obraz powstający z dwóch nakładających się zdjęć. Oczywiście ważna była również historia opowiadana w pokazie, muzyka i zdjęcia. Dzisiaj większość prac zgłaszanych do konkursu to pokazy cyfrowe, gdzie przenikanie nie odgrywa jakiejś szczególnej roli. Nadal jestem jednak fanem diaporam.

Nie zawsze udaje mi się taką diaporamę przygotować na konkurs. Tym razem jednak postanowiłem poświęcić kilka wieczorów i tak powstała diaporama “Pośród lodu”. Historia, która opowiada … zresztą, zobaczcie proszę sami. Miłego oglądania (najlepiej w fullHD).


Diaporama zajęła trzecie miejsce w tegorocznym konkursie. Sukces cieszy – jest to kolejna już diaporama doceniona na Wizjach. W ramach przygotowań do konkursu powstała także druga diaporama. Już wkrótce zamieszczę ją na stronie.

Na pozostałe diaporamy, które doczekały się wersji cyfrowej zapraszam tutaj

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności