Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Technika » Prezentacja zdjęć – nowe portfolio
03
Lis

Prezentacja zdjęć – nowe portfolio

Jakiś czas temu pisałem o prezentacji swoich własnych zdjęć. Wywiązała się z tego całkiem niezła dyskusja na FB. Dostałem również kilka meili z pytaniami o szczegóły.

Niedawno światło dzienne ujrzało drugie portfolio. Zostało ono wykonane w ten sam sposób co pierwsze. Z jedną różnica. Podstawową. Tym razem zdjęcia zostały wydrukowane na papierze barytowym Hahnemuhle Photo Rag o gramaturze 308g. Jednym słowem – na Mercedesie wśród papierów.

Zdjęcia wyglądają naprawdę wspaniale. Ich odbiór jest całkowicie inny niż w przypadku papieru Ilford Galerie Gold Fibre. I to pomimo, że ten drugi też jest papierem barytowym. To są dwa światy. Inne.

Początkowy Ilford bardziej przypadł mi do gustu – najprawdopodobniej dlatego, że jest papierem półmatowym, a nie matowym jak Hahnemuhle. Ale im więcej czasu mijało, tym bardziej doceniałem Hahnemuhle. Podoba mi się jego “kartonowe” oblicze i brak choćby jakiegokolwiek połysku.

Jedynym minusem jest grubość odbitki – w pudełku mieści się mniej zdjęć. Ale mniej w fotografii często znaczy więcej, nieprawdaż?

Zdjęcia wydrukował dla mnie (jak zawsze) Paweł Kosicki, którego zdecydowanie polecam!

Rozwiązałem również sprawę opisania portfolio – używam białego pisaka. Nadal natomiast problemem jest wstążka, która ma pomagać w wyciąganiu zdjęć z pudełka. Ale jestem przekonany, że wkrótce również i ta bariera padnie.

A co jest prezentowane w portfolio? Może poniższe zdjęcia pozwolą odgadnąć temat?
Już wkrótce więcej informacji na temat moich portfolio. Stay tuned!

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności