Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Nowości » Podsumowanie 2010
03
Sty

Podsumowanie 2010

Nie będę wyłamywał się z ogólnego trendu ponoworocznego i też napiszę swoje fotograficzne podsumowanie minionego już A.D. 2010.

Fotograficznie (ale nie tylko) był to dla mnie bardzo interesujący i pracowity rok:

# Po ponad rocznych przygotowaniach udało mi się zrealizować kolejną fotograficzną wyprawę marzeń – tym razem na Grenlandię. Spędziłem tam miesiąc intensywnie fotografując grenlandzkie krajobrazy. Więcej o wyprawie można znaleźć na poświęconej jej stronie. Czasy po wyprawie to intensywna realizacja zobowiązań wobec sponsorów, a także pierwszy sukces – I-wsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wizje Natury 2010 za diaporamę z Grenlandii.

# Pomimo wyprawy na Grenlandię udało mi się również wyjechać z Rodziną na wakacje oraz uczestniczyć w kilku plenerach.

# Łącznie w 2010 zrobiłem około 130 rolek slajdu, w tym ponad połowę z tej liczby na Grenlandii. Nie cały materiał został już zaramkowany. Slajdy z Portugalii i polskich plenerów nadal prostują się w albumach. Ich zaramkowanie planuję na pierwszy kwartał 2011 roku.

# Końcówka 2010 roku przyniosła również nową stronę www opartą na WordPressie. Zarządzanie stroną i jej rozbudowa stała się o wiele łatwiejsza.

# Rozpocząłem również pracę nad archiwizacją slajdów. Skanowane są obecnie diaporamy, a wkrótce również co ładniejsze slajdy. Wszystko w wysokich rozdzielczościach z 4-krotnych oversamplingiem. Zmusiło mnie to również do przemyślenia i zmodernizowania zasad sporządzania kopii zapasowych plików. Rozpocząłem też przegląd i weryfikację swojego slajdowego archiwum.

# Wstępnie zaplanowałem również wyjazd na Islandię w 2011 roku – oczywiście biorąc pod uwagę także kwestie fotograficzne. Tym razem będzie to jednak wyjazd z Rodziną:-). Z kolei zimowy wyjazd na zdjęcia do Szkocji jest już zarezerwowany – za ponad miesiąc o tej porze będziemy buszować w najpiękniejszym (ponoć) zakątku Szkocji. Oby nam dopisała pogoda, a samoloty latały :-).

# Nadal nie podjąłem decyzji co do ewentualnego przejścia na cyfrę. Grenlandia miała tu być wyznacznikiem, ale niestety decyzji nie podjąłem. Podjąłem natomiast decyzję o sprzedaży mojej Sigmy 100-300/4 z tc 1.4x oraz obiektywu Minolta 28-70/2.8. W ich miejsce nabędę najprawdopodobniej Sony 70-400/4-5.6.

# W rok 2010 powróciłem do aktywnego udziału w konkursach fotograficznych. No i jakiś tam sukces osiągnąłem: I-wsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wizje Natury 2010, wyróżnienie w Travel Photorapher of the Year 2010, półfinały w BBC Wildlife Photogrpaher of the Year, finał konkursu Outdoor Photographer of the Year 2010 oraz Glanzlichter 2010. Szczególnie w tych ostatnich dwóch konkursach zabrakło mi trochę szczęścia. Ale cieszy mnie przede wszystkim to, że w każdym konkursie w którym uczestniczyłem, moje zdjęcia przeszły pierwszą fazę eliminacji. Może kolejny rok przyniesie trochę więcej szczęścia?

Co mnie czeka w nowym roku? Trochę mniej fotografii (są inne priorytety), mniej rolek do wywołania, zmiany sprzętowe i intensywna praca nad porządkami w archiwum. Muszę również dokończyć prace związane z wyprawą na Grenlandię. Rozliczę się z tych planów już za rok :-).

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności