Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Pochwalę się :-)
08
Lut

Pochwalę się :-)

Początek roku to czas wyników wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Emocje są silne i każdy meil od organizatorów z prośbą o pliki RAW lub oryginalne slajdy przyprawia mnie o palpitację serca. Co by nie mówić, wyróżnienie w konkursie (nie mówiąc o wygranej) jest ukoronowaniem procesu robienia zdjęcia. Przynajmniej dla mnie.

Tym razem jury międzynarodowego konkursu Memorial Maria Luisa docenili moje zdjęcie zatytułowane “Alien”. W tłumaczeniu na język polski to oczywiście “Obcy”. I to obcy jako “Siódmy Pasażer Nostromo” w rzeczy samej bo tak skojarzył mi się ten obraz gdy leżałem na plaży Vik spoglądając przez wizjer mojego aparatu. Już wtedy wiedziałem, że jeśli się postaram, to może wyjść coś naprawdę ciekawego.

Z drugiej strony mało brakowało, a zdjęcie by nie powstało. Wracaliśmy bowiem ze wspaniałego wschodu na wulkanicznej plaży Vik na Islandii. Słońce stało już wysoko na niebie jak na moje standardy fotografowania. Ni stąd ni zowąd na plaży spotkaliśmy kilka rozgwiazd wyrzuconych przez fale oceanu. Istniała duża szansa, że każda większa fala porwie je z powrotem. Pomyślałem sobie, że jednak spróbuję sfotografować te rozgwiazdy. Od słowa do czynu. Gdy już ustawiłem sobie idealny kadr, poczekałem na silniejszą falę. Ta, cofając się, pozostawiła trochę wody na setkach, tysiącach kamieni. Przy małej głębi ostrości i odpowiednim ustawieniem ostrości na rozgwieździe, osiągnąłem zamierzony efekt – tło rozbłysło tysiącem blików. Zrobiłem kilka zdjęć. Drugie okazało się najlepsze.


Zdjęcie otrzymało wyróżnienie (highy commended) w kategorii “Creative photo” (kreatywna fotografia). To trzeci raz z rzędu, gdy moje zdjęcie znalazło uznanie w oczach jury tego konkursu. O wynikach poprzednich konkursów pisałem już na mojej stronie. Poprzeczka każdego roku rośnie, gdyż napływa coraz więcej wspaniałych zdjęć z całego świata. W tegorocznej edycji 1053 fotografów z całego świata zgłosiło 12.500 zdjęć! Tym bardziej cieszy mnie to wyróżnienie.

W całym procesie wyboru zdjęć przez jury również inne moje zgłoszone zdjęcia wzbudziły zainteresowanie. “Waves” dostało się do finału, podczas gdy “In the mountains” dostało nominację. Niestety zabrakło odrobiny szczęścia.Wszystkie nagrodzone zdjęcia można zobaczyć tutaj lub w poniższej prezentacji.Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

Tags:

2 Responses to "Pochwalę się :-)"

Add Comment
 1. Waldemar Szaniawski

  11 lutego 2015 at 22:11

  Gratulacje ;))

  Odpowiedz
  • Łukasz

   14 lutego 2015 at 11:56

   Dziękuję Waldku!

   Odpowiedz

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności