Podobno to nie sprzęt jest ważny. Zgadzam się, ale bez dobrego sprzętu wiele zdjęć po prostu nie powstanie.
Home » O Autorze » Sprzęt

Sprzęt jest ważny, ale nie najważniejszy. Skończyłem już go kompletować. Nadal robię zdjęcia na slajdach, a cyfrowa moda dotarła do mnie dopiero w 2013 roku. Mam jednak nadzieję, że slajdy i chemia będą jeszcze bardzo długo dostępne i jeszcze przez długi okres będę miał możliwość naświetlania i wywoływania nowych rolek.

Co do samego sprzętu, to obecnie korzystam z aparatu średnioformatowego Mamiya 645 AFDz kilkom obiektywami. Do nie dawna moim podstawowym sprzętem była analogowa Minolta 7 (miałem w sumie cztery takie puszki) z kilkoma obiektywami od 20 do 300mm. W fotograficznej przygodzie towarzyszyła mi również średnioformatowa Mamiya 6MF. Jest to kompaktowy i lekki aparat dalmierzowy z rewelacyjnymi trzema obiektywami. Umożliwia fotografowanie w trzech formatach: 6×6 cm, 6×4,5cm i panorama 24x58mm. Szczególnie ten ostatni format przypadł mi do gustu. W 2013 roku Mamiya 6MF zaczęła jednak cieszyć innego fotografa :-), a ja skupiłem się na formacie 6×4,5 w mojej nowej Mamiya 645 AFD.

Od ponad roku korzystam również z cyfrowego Canona z obiektywami od 24 do 400 mm.

Na moich obiektywach często goszczą filtry systemu Lee i Singh-Ray: polaryzacyjny, szare oraz połówkowe szare. Są to filtry niezbędne w każdej fotografii krajobrazowej.

Wszystko to jest mocowane do karbonowego statywu Manfrotto 055CXPRO3.

Całość podróżuje bezpiecznie w jednym z dwóch plecaków LowePro Pro Trekker 600 AW (podstawowy plecak ekspedycyjny) oraz Gura Gear Kiboko 22L+ – na krótsze wypady i jako bagaż podręczny w samolocie.

Do projekcji slajdów używam dwóch projektorów Rollei (jeden dla średniego formatu, drugi – dwuobiektywowy dla diaporam).

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności