Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wydarzenia » Moje zdjęcia w Wasze ręce – rozdanie II
08
Mar

Moje zdjęcia w Wasze ręce – rozdanie II

himalaje_2007_132

Zgodnie z zapowiedzią, kontynuuję zabawę, do której Was serdecznie zapraszam.

Przypominam zasady: Pierwsza osoba, która doda komentarz pod tym postem (poniżej) na temat tego zdjęcia – dlaczego mu się (nie)podoba, co dla niego oznacza, itp. i polubi mój artystyczny profil na Facebook-u (http://www.facebook.pl/lukaszkuczkowskiphotography/) otrzyma to zdjęcie wydrukowane. Po więcej szczegółów zapraszam do tego posta.

W rozdaniu II chciałbym się z Wami podzielić powyższym zdjęciem. Okazja jest przednia – pierwsze zimowe zdobycie ośmiotysięcznika Nanga Parbat. Gratulacje dla zespołu!

Tytuł zdjęcia: Najwyższy
Miejsce wykonania: Kala Pattar, 5643 m n.p.m. Himalaje Nepalu.

Zdjęcie powstało podczas mojej pierwszej fotograficznej wyprawy w Himalaje. Była to dla mnie nagroda za zdany egzamin radcowski. Po wielu dniach pokonywania wysokości i własnych słabości stanąłem z moim kompanem – Michałem Rzeszewskim na tym widokowym szczycie Kala Pattar. jedynie 5643 metry n.p.m. Przed nami rozpościerała się przepiękna panorama gór najwyższych. Z tym najwyższym szczytem. Jestem ciekawy, czy zgadniecie, który to? Otumanieni nieco wysokością, prawie jako jedyni (nie, żeby były tam tłumy) wytrwaliśmy tam w przeraźliwym zimnie do zachodu słońca. Właśnie wtedy powstało powyższe zdjęcie. Powrót do naszej bazy jawi się jak z horroru i do dzisiaj pamiętam to zejście w najmniejszych detalach. Szczególnie poczucie samotności, zagubienia i poczucia, że trzeba iść dalej. Nie wyobrażam sobie jak można się czuć 3 kilometry wyżej.
Zdjęcie powstało na najlepszym slajdzie świata – Fuji Velvia 50.

Dobrej zabawy!

Wszystkie komentarze zostaną upublicznione w ciągu 48h. Nie czekajcie jednak – obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Tags:

5 Responses to "Moje zdjęcia w Wasze ręce – rozdanie II"

Add Comment
 1. Barbara

  8 marca 2016 at 17:45

  Mount Everest i Nuptse – piękna para szczytów fotografowana zazwyczaj w jasnym świetle. Byliście odważni czekając na zachodzące Słońce. Wiadomo, że pogoda jest bardzo zmienna, klimat ostry i noce lodowate. Przeglądając album ze zdjęciami z wypraw w Himalaje natknęłam się na nazwisko naszego himalaisty Eugeniusza Chrobaka, którego miałam przyjemność poznać w Dolinie Pięciu Stawów bardzo wiele lat temu. Wtedy to wysłuchiwałam z zapartym tchem jego opowieści o zdobywaniu ścian i szczytów. Pokochałam góry, ale Himalaje budzą wielki respekt i są dla przeciętniaka nieosiągalne (obecna masowa komercyjna turystyka himalajska nie ma tej aury wielkiej przygody). Podziwiam zapaleńców-nie wspinaczy, którzy dla pięknego zdjęcia czynią olbrzymi wysiłek. Gratuluję nagrody, jaką sobie ufundowałeś.

  Odpowiedz
  • Łukasz

   19 marca 2016 at 09:34

   Dziękuję za wpis. Himalaje mają niesamowita magię. Jestem pewien, że do nich wrócę.

   Odpowiedz
 2. Waldemar Szaniawski

  8 marca 2016 at 21:43

  Podoba mi się velviowy kolorek ;))))))

  Odpowiedz
  • Łukasz

   19 marca 2016 at 09:35

   I dlatego odbitka powędruje do Ciebie!

   Odpowiedz
   • Waldemar Szaniawski

    19 marca 2016 at 23:09

    Dziękuję jest mi niezmiernie miło ;))))

    Odpowiedz

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności