Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wydarzenia » Lubię to …
30
Mar

Lubię to …

Synek wczoraj padł i zasnął o 18.00. Żona na Bardzo Ważnych Spotkaniach w Warszawie już drugi dzień. Postanowiłem zatem wykorzystać tę chwile dla siebie. W kilka minut podłączyłem rzutnik średnioformatowy, zapakowałem slajdy do magazynków i oddałem się obrazom na ścianie. Po raz pierwszy oglądałem zdjęcia z Grenlandii, które zrobiłem na średnioformatowej Mamiyi. Zarówno w kwadracie 6×6, jak i panoramiczne. Wcześniej nie znalazłem na to czasu (priorytetem by mały obrazek).

Lubię takie chwile. Dobre wino (tym razem lampka Cuma ze szczepu Malbec, rocznik 2009) była doskonałym uzupełnieniem tego, co oglądałem na ścianie. Szum rzutnika. Ciemność pokoju. Pojawiający się powoli obraz (przenikanie ustawiłem sobie na 6s – tak lubię najbardziej :-). Ach… To mnie właśnie nadal trzyma przy slajdach.

Za pierwszym razem oglądam wszystko bez zatrzymywania się. Chłonę chwile. Przypominam sobie okoliczności zrobienia zdjęcia. Często mam poczucie, ze jestem tuż za krawędzią obrazu ustawiając kadr, czy dobierając ekspozycje. Za drugim razem już bardziej zwracam uwagę na techniczne szczegóły zdjęcia, oceniam je pod kątem udane / nieudane, podoba mi się / nie podoba, wykorzystam w pokazie / nie wykorzystam. Mogę tak godzinami.

Przez następne kilka dni czeka mnie intensywne oglądanie slajdów – w środę, 6 kwietnia mam pierwszy autorski pokaz slajdów z Grenlandii. Szczegóły już wkrótce.

P.S. Na razie za tymczasowy ekran “robi” ściana. Obraz ma 2,5m szerokości. Ale już niedługo będę miał zamontowany w kasecie w sufie prawdziwy ekran podobnej szerokości. Komfort oglądania i jakość obrazu wzrośnie.


Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności