Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wydarzenia » Grenlandia na Wizjach Natury!
29
Lis

Grenlandia na Wizjach Natury!

Miło mi poinformować, że diaporama zdjęć z Grenlandii zatytułowana „bez tytułu” zajęła I-wsze miejsce w kategorii „Przyroda Świata” na VI Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2010″! Cieszę się, że mogłem zabrać Was w podróż na tą niezwykłą wyspę. Mam jednocześnie nadzieję, że to nie ostatnia taka podróż z udziałem zdjęć przywiezionych z Fotograficznej Wyprawy Marzeń – Grenlandia 2010.

Samą diaporamę składałem tydzień. Niedawno zakończyłem ramkowanie slajdów z Grenlandii i ogrom materiału mnie trochę przeraził. Jeden wieczór trwało samo wybieranie potencjalnych slajdów do diaporamy. Wykorzystuję dwie duże podświetlarki, ale i tak nie mogłem zmieścić wszystkich wstępnie wybranych slajdów. Z pomocą przyszedł mi jednak podział diaporamy niejako na dwie części – lodową i górską. To pozwoliło ogarnąć chaos na stole :-).

Muzykę “wynalazłem” jakiś miesiąc temu. Słuchałem jej głośno i często. Pomimo jednak tego, że bardzo mi się podobała i pasowała do tematu, to jakoś nie mogłem w głowie przyporządkować poszczególnych jej fragmentów do konkretnych slajdów.

Udało się na 4 dni przez terminem festiwalu! Później poszła jak składka. Bardzo często zaczynam od środka diaporamy – od tego fragmentu muzyki, który jest jakiś szczególny. Nie inaczej było tym razem. Zaczynałem o 20 wieczorem, kończyłem o 1 w nocy. Najlepsza z Żon była mocno niezadowolona. Ostatecznie jednak po trzech wieczorach wszystko było gotowe. Dwie inne diaporamy pokazane na tym konkursie zajęły mi podobną ilość czasu.

Bez względu jednak na miejsce na festiwalu, było warto poświęcić tyle czasu.


Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności