Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Nowości » Glanzlichter – powrót do archiwum
27
Mar

Glanzlichter – powrót do archiwum

Początek roku to czas rozstrzygnięć w wielu prestiżowych konkursach fotograficznych. Jednym z moich ulubionych jest Glanzlichter, na którym dwukrotnie święciłem swoje małe triumfy. W tym roku zabrakło mi dosłownie niewielkiej dawki szczęścia, aby święcić kolejny mały sukces. Kazus zdjęcia, o którym zaraz opowiem pokazuje jednak, że warto wracać do swoich przepastnych archiwów.

W Glanzlichterze co roku pojawia się jedna dodatkowa kategoria. W edycji 2015 była to kategoria “Rzeki Świata”. Zdjęć z rzekami mam całkiem sporo, szczególnie z Islandii. One przede wszystkim zostały przeze mnie wybrane do tej kategorii. potrzebowałem jednak jednego zdjęcia do “zapełnienia” tej kategorii (można było łącznie zgłosić 5 zdjęć). Poszukałem trochę w archiwum i odnalazłem bardzo stare zdjęcie. Wykonane jeszcze aparatem Sony Alfa 700 w czasach kiedy nadal głównie fotografowałem na slajdach małoobrazkowych. O plenerze, na którym wykonałem to zdjęcie pisałem w tym poście. Tego poranka było zimno, różowo, mgliście, a kra wściekle płynęła przez szerokie koryto.


Zdjęcie na tyle mi się podobało, że postanowiłem dołączyć je do kategorii i wysłać na konkurs. na zasadzie “zapchaj dziury”.

Jakież było moje zdziwienie, gdy organizatorzy konkursy poprosili o oryginalny plik właśnie tego zdjęcia! Co oznaczało, że zdjęcie jest w finałowej dwudziestce i walczy na ringu o podium (10 miejsc). Ostatecznie nie wygrało jednak swojej walki i zostało zakwalifikowane na miejscu 11-14. O włos od podium! Na pocieszenie zostanie wydrukowane w albumie powstałym z najlepszych zdjęć konkursu.

Warto zatem wracać do archiwum i przeglądać te zapomniane już zdjęcia. Mogą bowiem zabłysnąć jak przysłowiowa nowa, a nawet supernowa.

W przyszłym roku trzeba spróbować po raz kolejny.

Tags: ,

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności