Leniwe krajobrazy.
Home » Galerie » Portugalia

Portugalia urzekła mnie swoim wybrzeżem oraz kolorem zachodzącego Słońca, które oświetlało piasek, skały i wodę połączeniem żółci, różu i fioletu. Slajdy pięknie oddały ta kolorystykę.

Dane mi było spędzić nad brzegiem Atlantyku tylko kilka zachodów Słońce (dzięki zrozumieniu mojej Żony :-). Każdy z tych zachodów był wyjątkowy i każdy prowadził mnie do miejsca odmiennego od poprzednich. Zróżnicowanie wybrzeża jest w Portugalii niezwykłe. Każdego dnia możemy doświadczać czegoś innego: a to szerokich piaszczystych plaż, a to malutkich zatoczek dostępnych wyłącznie przy odpływie o ile ma się stalowe nerwy aby do nich zejść, a to urwistych klifów o które rozbijają się z impetem fale Atlantyku, czy wreszcie plaże z licznymi, tak fotogenicznymi kamieniami.

Krótka relacja z naszego rodzinnego pobytu w Portugalii jest dostępna tutaj.

Poniżej prezentuje kilka wybranych zdjęć. Starałem w miarę wiernie odtworzyć na skanerze slajdy. Wbrew niektórym opiniom, zdjęcia te nie są “psute” w Photoshopie. Zawsze można porównać z oryginałem – jego w żaden sposób nie mogę zmienić ;-). Zapraszam do galerii.

Galeria jest efektem mojego ostatniego zainteresowania naświetlaniem na długich czasach. Ciągle się uczę tej techniki, wybaczcie zatem potknięcia.

Zdjęcia zostały wykonane na slajdach Fuji.

 

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności