W krainie Mordoru. A poza tym: wysokie, ośnieżone szczyty, lasy deszczowe, ocean, fiordy, piaszczyste plaże, wulkany, pustynie.
Home » Galerie » Nowa Zelandia

Przed wyjazdem na wyprawę w Himalaje w planach była zimna Islandia. W Himalajach wymarzłem jednak okropnie, stąd też postanowiłem zmienić miejsce kolejnego wyjazdu na bardziej ciepły. Najwspanialsza z Żon nie zgłaszała sprzeciwu. I tak powstał plan miesięcznej wyprawy na Nową Zelandię, który udało nam się zrealizować na przełomie marca i kwietnia 2008 roku.

O Nowej Zelandii wiele już napisano – od siebie dodam tylko, że jest to istny raj dla fotografujących. Nowa Zelandia oferuje bowiem wszystko: wysokie, ośnieżone góry z Mt. Cookiem na czele, lasy deszczowe, ocean, fiordy, piaszczyste plaże, wulkany, pustynie, kolorowe jeziorka, itp. I to wszystko często bardzo blisko siebie w niesamowitym połączeniu. Wiemy jedno – na pewno tam wrócimy w niedalekiej przyszłości. Tymczasem zapraszam na kilka zdjęć. Pozwolę sobie jedynie dodać, że pokaz slajdów z Nowej Zelandii zatytułowany “W cieniu Mordoru” został uhonorowany nagrodą Grand Prix festiwalu Wizje Natury w 2008 roku.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na slajdach Fuji.

 

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności