Mazury, Tatry i Bieszczady w jednym. Na angielskiej ziemi.
Home » Galerie » Lake District

Jest taka kraina w Anglii, która od zawsze mnie przyciągała – Lake District. A co w niej takiego szczególnego? Otóż jest połączeniem naszych Mazur (jeziora), Tatr (ostre granie) i Bieszczad (łagodne stoki). Oczywiście wszystko w mniejszej skali i na mniejszym obszarze. Ale właśnie to połączenie czyni z niej mekkę dla fotoamatorów (i profesjonalistów również).

Przyszedł wreszcie czas, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Plan był prosty – plener fotograficzny. Ilość uczestników ograniczona do ładowności samochodu Brata, który mieszka i pracuje w Anglii nie tak daleko od Lake District. Po różnych perypetiach, ostatecznie pojechaliśmy we trójkę – Kazan, Kajko i ja tuż przed weekendem majowym (w kwietniu). Na cały tydzień.

Pogoda była w kratkę – jak to w Anglii, ale to zapewniło nam zdjęcia w rożnych warunkach. Deszcz był nam nie straszny – wzorem Anglików chodziliśmy podczas deszczu po górach. Ba, nawet robiliśmy zdjęcia :-). W każdym bądź razie plener był bardzo udany zarówno fotograficznie jak i osobowo i obfitował w szereg różnych przygód.

Ze wspólnych zdjęć złożyliśmy kilka ciekawych pokazów, o treści nie tylko krajobrazowej :-).

Krótka relacja z tego pleneru jest dostępna w dziale Myśli pod tym linkiem.

Zapraszam do zdjęć.

 

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności