Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Wydarzenia » Dwa światy
25
Mar

Dwa światy

Przygotowuję właśnie trzecią i czwartą cześć relacji z Grenlandii. Zostałem z tym wszystkim sam, stad zapewne trochę większy poślizg niż planowałem, ale takie życie :-). W każdym razie, tekst jest już w całości napisany (pozostałe części relacji również). Obecnie czekam na skany slajdów – mam je dostać w poniedziałek / wtorek. Później obróbka i upload na stronę. Tak wiec niedługo będzie co czytać (o ile Ktoś to w ogóle czyta poza mną :-).

W ramach powyższych przygotowań, skanuje właśnie slajdy z Grenlandii ze średniego formatu. Po raz kolejny urzeka mnie głębia tych zdjęć – i to dosłownie. Patrząc na slajd mam wrażenie, że tam jestem, że mogę wszystkiego dotknąć. Takiego wrażenie nie mam na slajdach z małego obrazka. Szkoda.

Skanując wracam oczywiście do samej wyprawy i miejsc, które było dane mi zobaczyć. Całkowicie inny świat. Bardzo do niego tęsknie czasami. Jeśli wszystko się ułoży to wrócę tam wkrótce – marzy mi się kajakowa wyprawa wzdłuż zachodniego wybrzeża. Jeszcze wyżej i dalej niż byliśmy w 2010 roku. Szczegóły już mam dopięte. Ponad 500 km w kajaku, często na odsłoniętym, eksponowanym wybrzeżu. W czerwcu będzie jeszcze śnieg na szczytach, mnóstwo gór lodowych i kry. Ahh…

Tu i tam – dwa różne światy. Ale na szczęście tę granicę pomiędzy nimi można pokonać. Tak jak na tym zdjęciu obok. Zdjęcie co prawda zostało zrobione w Szkocji w lutym tego roku, ale dobrze oddaje to o czym piszę :-) (chyba).

Czarna ramka jest efektem skanowania. Niestety slajd muszę ułożyć, tak, że nie widać napisów z perforacji slajdu. Może Ktoś z Was wie, gdzie mogę znaleźć gotowe ramki z taką perforacją do PS albo LR?

4 Responses to "Dwa światy"

Add Comment
 1. efka

  25 marca 2011 at 20:17

  Czytam Łukaszu wszystkie Twoje teksty więc samotny nie jesteś:-) Pozdrawiam
  efka

  Odpowiedz
  • Łukasz

   25 marca 2011 at 20:25

   To się bardzo cieszę!

   Odpowiedz
 2. Kacper

  25 marca 2011 at 23:25

  Mam na RSS-ie, sprawdzam dwa razy dziennie. Liczy się? :)

  Odpowiedz
  • Łukasz

   26 marca 2011 at 08:03

   Pewnie że się liczy! Dzięki!

   Odpowiedz

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności