Aktualności, wieści z plenerów, najnowsze zdjęcia, relacje z wypraw, trochę techniki. Zapraszam do częstego zaglądania.
Home » Aktualności » Nowości » Cel – Antarktyda
12
Lis

Cel – Antarktyda

No cóż, stało się. Jadę na Antarktydę. A raczej najpierw lecę, później płynę, aby na końcu eksplorować siódmy kontynent pieszo oraz w … płetwach.

Antarktyda od zawsze była na moje liście miejsc „a-must-see”. Oczywiście dotarcie tam nie jest wcale łatwe. Wymaga nie tylko intensywnego planowania i odwagi (cieśnina Drake’a!), ale również … pieniędzy. Ze względu bowiem na swoje położenia dostać się na biały kontynent nie jest wcale łatwo. I to pod każdym względem.

Antarktyda jest dla mnie zwieńczeniem moich marzeń. O przygodzie i fotograficznym szaleństwie.

Rok 2016 miał wyglądać zgoła inaczej. Miałem bowiem ponownie odwiedzić Patagonię i przedzierać się przez południowy lądolód patagoński. Wyprawa typowo ekspedycyjna, całkowicie samowystarczalna. Dwadzieścia parę dni w lodzie, śniegi i wietrze. Ale widoki – niesamowite. Wiem, gdyż część tej trasy przebyłem podczas wyprawy w 2012 roku. Ale nie udało się. Kolega się wycofał, a mi nie uśmiechała się do końca samotna podróż.

Wyprawa miała być prezentem na moje okrągłe urodziny przypadające w tym roku.

pingwiny-antarktyda

Kiedy wiedziałem już, że Patagonia nie dojdzie do skutku zacząłem ponownie myśleć o Antarktydzie. I stało się. Kilkanaście telefonów, tona meili, nocne rozmowy z Anią i … decyzja podjęta. Dopięcie wszystkiego trwało naprawdę dużo czasu.

Styczeń 2017 spędzę zatem w śniegu, lodzie i wietrze. A, i jeszcze pod wodą. Tak jak zakładałem. Tylko w nieco innym miejscu. Ale jestem niesamowicie podekscytowany tą perspektywą. Towarzyszyć mi będzie piątka fotografów-amatorów i trzech ludzi załogi. Zapomniałem o drobnym szczególe – płyniemy jachtem :-).

Więcej o wyprawie już wkrótce. Jednego możecie być pewni – strona wkrótce będzie pełna zdjęć białego kontynentu i jego mieszkańców oraz opisu przygód.

Serdecznie zapraszam na stronę wyprawy: www.antarktyda.net.

4 Responses to "Cel – Antarktyda"

Add Comment
 1. Waldemar Szaniawski

  12 listopada 2016 at 21:35

  Łukasz, jesteś w końcu bo już myślałem, że aparat na kołku powiesiłeś ;) Trzymam kciuki za wyprawę. I weź analoga, jak Ci cyfrówka zamarznie to przynajmniej jakieś zdjęcia będą ;))))) Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Łukasz

   26 listopada 2016 at 08:42

   Waldek,
   niestety ostatnio obowiązki rodzinne i w pracy, ni i przygotowania do Antarktydy znacząco ograniczyły moją aktywność zdjęciową i w sieci. Ale coś tam się dzieje :-). ba, tydzień temu byłem nawet na wschodzie :-)!

   Odpowiedz
   • Waldemar Szaniawski

    1 grudnia 2016 at 22:03

    Nie mów mi, że byłeś na Wizjach……;) Zaraz, zaraz czy Ty aby nie byłeś jurorem ;))))) No to, po raz kolejny się minęliśmy….. Bo też byłem ;) Pozdrawiam. P.S. Grunt, że się dzieje ;)

    Odpowiedz
    • Łukasz

     4 grudnia 2016 at 11:13

     Nie, niestety w tym roku na Wizjach nie byłem. Ale byłem jurorem, więc wszystkie pokazy obejrzałem po kilka razy :-). Przyjdzie się spotkać kolejnym razem – już niedługo okrągła rocznica :-).

     Odpowiedz

Submit a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2018 Łukasz Kuczkowski | Zaloguj się | Polityka prywatności